• MBM 210gr/m²MBM 210gr/m²
  • MBM 210gr/m²MBM 210gr/m²
  • MBM 210gr/m²MBM 210gr/m²
  • MBM 210gr/m²MBM 210gr/m²

MBM 210gr/m²

Kısa Bilgi

Metolizen Balon Metolizen Folyo

stok durumu: TÜKENDİ

9.900 TL

8.134,17 TL

(KDV Dahil)

Sepette %5 indirim 7.727,46 TL

kargo bedava

Karavan

Araç Karavan İç Yalıtımı: ABA-ABBA, İzoGuard Yalıtım Keçesi ve Nem Bariyeri Uygulaması
Hazırlama: Karavanın yalıtıma hazır hale gelebilmesi için önce içi sökülür.

Karkas Kurumu: Karavan içine gerekli karkas 5 x 5 çıtalar kurulur.

ABA-ABBA Uygulaması: Kurulan karkasın iç kısmına ABA-ABBA, balonlu alüminyum folyo silikon, akrilik veya su bazlı yapıştırıcı sürülerek boşluk bırakmadan tüm yüzeylere yapıştırılır. 032 Çift taraflı bant tavsiye ederiz. 

Neden 032 Çift taraflı bant: Karavan içi saç olduğu için kışın yüksek derecede soğur. Yazın ise çok yüksek derecelerde ısınır. Kısacası karavanınız enerji yani elektrik almak için sürekli güneşin altında olacaktır. Boyasız ve boyalı yüzeylere çok iyi yapışır, sıcak ve soğuk havalara dayanıklıdır.

Yüksek yapışma performanslı Çift Taraflı Bantı, mükemmel yapışma ve tutunma gücü yanı sıra, yüksek yaşlanma ve ısı direncine sahiptir.

Isı Dayanımı : -20°C > 80°C
Kalınlık (mm) : 0,100
Tutkal: Solvent Akrilik

Farklı tutkal yapısı ile sıcak ve soğuk ortamlar  Isı, nem ile UV dayanımlı  iç ve dış mekan aplikasyonlarına uygundur.

Tissue Taşıyıcılı Çift Taraflı Bantlarımız kolay yırtılabilme özelliği sayesinde el ile uygulamalar için idealdir. Mükemmel yapışma, tutma ve yüksek ısı dayanımına sahiptir. Deri, kumaş, kağıt, karton, metal ve plastik parçalarının birleştirilmesinde kullanılır. Selülozik yapısı sayesinde geri dönüşüm gerektiren bobin ekleme uygulamaları için idealdir.

Neden ABA-ABBA:  ABA-ABBA iki tarafı alüminyum folyo ile kaplanmış olan baloncuk malzemesinden oluşan bir yalıtım malzemesidir.  ABA-ABBA ısı yalıtımı sağlar. Bu malzeme reflektör görevi görerek, yazın sıcak havayı kışın ise soğuk havayı yansıtıyor ve araç içerisinde haşere üremesini engelliyor.

İzoGuard Yalıtım Keçe Uygulama: Yapıştırılan ABA-ABBA  üzerine gerekli kalınlıktaki İzoGuard Isı ve ses yalıtım keçeleri karavan iç duvar, zemin, tavan yüzeyine silikon, akrilik veya su bazlı yapıştırıcı fırça veya rulo ile sürülerek tüm yüzeylere yapıştırılır.

İzoGuard yalıtım keçeleri üzerine nem bariyeri, lambri ve uygun kaplama yapılarak karavan hazır hale gelir. 

Karavanda ısı ve ses yalıtımı en önemli konulardan biridir. Enerji ihtiyacını karşılamak için güneşte durmanız gerekiyor, bunun sonucunda karavanın içi fırın gibi oluyor. Kışın ısınmak için çok fazla yakıt harcamanız gerekiyor. Yalıtım için baştan harcayacağınız zaman ve para kısa sürede size karşılığını verecektir.

Yalıtım için İzoGuard yalıtım keçesi yani sıra iki tarafı alüminyum folyo ile kaplanmış baloncuktan oluşan  ABA-ABBA yı tercih edebilirsiniz.  ABA-ABBA malzemesi 100 cm eninde, 50mt uzunluğunda paketin kapladığı alan 50 m2'dir. 

Çadır

Çadır İç Yalıtımı: Çadır, İzoGuard Yalıtım Keçesi,  ABA-ABBA ve Çadır Uygulaması
İskele Kurumu: Çadır iskeletini hazırlarken m2 göre ve hangi amaçla kullanacaksa ona göre bir iskelet kurulur.

İzoGuard Yalıtım Keçe Uygulaması: Hazır çadırda İç alanda ısı yalıtım amaçlı İzoGuard ısı ve ses yalıtım keçesi uygulanılır. Yalıtım keçelerin iskelete inşaat bağlama telile bir kaç noktadan bağlanılır.

ABA-ABBA Uygulama: İzoGuard yalıtım keçelerin üzerine  ABA-ABBA uygulanılır, koli bandı yada alüminyum folyo bandı ile aralarına kullanarak bir birine yapıştırılır.  

Çadırda Neden  ABA-ABBA:  ABA-ABBAiki tarafı alüminyum folyo ile kaplanmış olan baloncuk malzemesinden oluşan bir yalıtım malzemesidir. Bu malzeme reflektör görevi görerek, yazın sıcak havayı kışın ise soğuk havayı yansıtıyor ve çadır içerisinde haşere üremesini engelliyor.

Çadır Uygulama:  ABA-ABBA bitince su geçirmez pvc üstüne konularak kullanılır. Çadır işlemi bitmiş olur. 

İzolasyonlu çadır genel olarak çoğu ihtiyaca cevap verebilmektedir. Depo, mantar, tavuk, hayvan ve çok amaçlı çadırların soğuk ve sıcak havalara karşı, hava şartlarından daha az etkilenmeleri için izolasyonlu çadırların kullanılması daha uygun olacaktır. 

Isı yalıtımı sıcak hava ve soğuk havanın birbiri ile buluşmasını engellemektir. Isı yalıtım amaçlı elyaflı İzoGuard Keçe Yalıtımı bu amaç için üretilmiş bir üründür.Şantiye çadırı depo çadırı beton yorganı gibi ürünlerde ihtiyaç duyulduğu için ürünün iç kısmına elyaflı İzoGuard keçe Yalıtım montajlanarak satılmaktadır.

Not: Aynı alışverişte birden fazla adetli siparişler kesilmeden bütün olarak verilmektedir.

Taksit Tablosu

Gönderim Alanları        : Türkiye

Yurt İçi Kargo Ücreti    : Türkiye'nin 81 iline ücretsiz.

Teslim Süresi             : 1-3 gündür.

Kargo Firması            : Yurtiçi kargo - Mng Kargo ya da ambarlar yolu ile..

İLİŞKİLİ ÜRÜNLER

Seçtiğiniz ürün sepetinize eklenmiştir.